زندگی نامه شهاب حسینی (بازیگر سینما)

زندگی نامه شهاب حسینی (بازیگر سینما)

گیره بینی

بیوگرافی سید شهاب الدین حسینی (بازیگر تلویزیون)

سید شهاب الدین حسینی تنکابنی، درسال۱۳۵۲ در تهران متولد شد. تحصیلات دانشگاهی او در رشته ی روانشناسی در دانشگاه تهران بود که آن را به دلیل مهاجرت به کانادا ترک کرد.

-

جهت خواندن بقیه لطفا به ادامه مطلب مراجعه کنید…

-

او کار خود را ابتدا با تئاتر دانشجویی و سپس گویندگی رادیو شروع کرد، سپس در برنامه‌ای به نام “اکسیژن” درتلویزیون حضور پیدا کرد. در چند برنامه دیگر هم مانند بر پا بر پا، به رنگ صبح، سایه روشن و… به عنوان مجری حضورداشت، با سریال خانواده پس از باران پا به عرصه بازیگری گذاشت. او سالهای بعد هم به کار بازیگری و هم اجرا پرداخت. او بخاطر بازی در فیلم های سینمایی واکنش پنجم و شمعی در باد مورد توجه قرار واقع شد، درسال ۸۶ برای فیلم محیا از جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، موفق به کسب دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد شد، و در سال ۸۷ در همین جشنواره برای فیلم سوپراستار سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را دریافت کرد.

 

همچنین وی به خاطر فیلمهای پرسه در مه و درباره الی بازیگر مرد برگزیده چهاردهمین جشن بزرگ سینمای ایران نیز بود.

حسینی به همراه چندی از دوستانش و همچنین برادرش سید مهدی حسینی، گروه موسیقی هفت را تاسیس کردند. تا کنون چهار مجموعه آهنگ از این گروه منتشر شده است که شهاب حسینی در آلبوم یک و دو به دکلمه پرداخته و درآلبوم سه و چهار خوانندگی کرده است.

او اولین فرزند خانواده‌اش است و یک برادر و دو خواهر دارد.

سال ۱۳۷۴ با همسرش ازدواج کرد ودر سال ۱۳۸۲ پسرش، محمدامین متولد شد.

کیف پول آلوما والت

ارسال نظر
دسته بندی

عکس بازیگرانعکس فیلم و سریال

دانلود آهنگمدل لباس و پوشام